Fas'ın Argan Yağı - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Fas'ın Argan Yağı

1. sponsorlu bağlantılar
    Berberilerin afrodizyakı: Argan Yağı

Argan Yağı da öncelikle hayvanlar tarafından işleniyor. Bu yağı çok özel ve de pahalı yapan, yapımının son derece zahmetli olması. Argan Yağı ya da 'Fas'ın sıvı altını', Fas'ın güney batısı hariç başka hiçbir yerde yetişmeyen argan ağacı meyvesinin yemişinden elde ediliyor. 10 metreye kadar ulaşan ağaçların büyük birer zeytini andıran meyvelerini yiyen keçiler, meyvenin ortasındaki yemişi sindirmeden çıkartıyorlar. Çiftçiler, bu yemişleri tek tek toplayıp, her bir yemişi bir taşla kırıp içindeki yumuşak çekirdeği çıkartıyorlar. Ardından çekirdekler kavruluyor ve yine elle öğütülüyor. Öğütülmüş çekirdekler suyla karıştırılıp, yağı çıkartılıyor. İki günlük çalışma sonucunda ancak bir litre Argan Yağı elde ediliyor. Eczacılıkta, mutfakta ve kozmetik ürünlerinde kullanılıyor. Berberiler Argan Yağı'nı afrodizyak olarak kullanıyor.

Deneyenler Argan Yağı'nın tadının odunumsu, baharatlı ve küflü olduğunu, ayrıca afrodizyak etkisi de göstermediğini söylüyorlar. Denemesi bedava demek isterdi gönül, ama bedava değil; 250 mililitresi için en az 27 milyon TL'yi gözden çıkarmak gerek.

sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2011-04-04 #2
    merhabalar...
    argan yagi.nin faydalari nelerdir?.benim sadece duydugum kirisikliklara cok iyi netice vermis oldugu. ne derece dogru bilemiyorum..3 arkadas kullanmak istiyoruz.fiyat dahil.beni birazda olsa bilgilendirirseniniz cok memnun olucam...cevabinizi merakla bekliycem..
    saygilarimla..öznur.k

3. 2011-11-11 #3
    Bende argan yağını araştıran biriyim ve temin etmek için ön araştırma yapıyorum ama buraya verilen tel yada maillerle irtibat kurmanın doğru ve güvenilir olmadığını düşünüyorum.. piyasada o kadar çok sahtelik varki.. hem bu arkadaşlar alınmasın gerçekten o işi yapıyorlarsa patentli olarak piyasada aktarlarda yada eczanelerde gerçeğini satsınlar.. ihtiyacı olanlarda zorlanmadan temin etsinler.. Ben yurt dışında yaşayan Fas'lı tanıdıkları olan bir arkadaşım aracılığıyla getirtmeyi düşünüyorum.. almak isteyenlerde lütfen dikkatli olsunlar..
  4. 2012-01-24 #4
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Bende argan yağını araştıran biriyim ve temin etmek için ön araştırma yapıyorum ama buraya verilen tel yada maillerle irtibat kurmanın doğru ve güvenilir olmadığını düşünüyorum.. piyasada o kadar çok sahtelik varki.. hem bu arkadaşlar alınmasın gerçekten o işi yapıyorlarsa patentli olarak piyasada aktarlarda yada eczanelerde gerçeğini satsınlar.. ihtiyacı olanlarda zorlanmadan temin etsinler.. Ben yurt dışında yaşayan Fas'lı tanıdıkları olan bir arkadaşım aracılığıyla getirtmeyi düşünüyorum.. almak isteyenlerde lütfen dikkatli olsunlar..
    merhaba,

şirketimiz İspanya'dan Argan Yağı ürünü ithalatını gerçekleştiriyor. aynı zaman çok değişik ve şık başka ürünlerimiz de mevcut. incelemek isteyenler için web adresimiz www.enora.com.tr.

Saygılarımla

5. 2012-03-03 #5
    ben bir kadın forumunda kadınların memnun oldukları doa diye bir firmadan aldım. hamileliğin son dönemlerinde olduğum için sabah akşam nette zaman geirmeye başladım can sıkıntısından. çok araştırdım bu yağı, çok firmaayla görüştüm. doa müşteri temsilcisini aradım çok ilgililer mucize beklemeyin reklamlara kanmayın dedi, 100 ml istedim ısrarla 20 ml satmak istediler, kullanın memnun kalırsanız, büyük boyunu alırsınız dediler. bana zorla daha fazla satış yapmak için zorlamadılar bende güvenerek aldım. türkiyede fiyat olarak en saf ve ucuz argan yağı bunların diyebilirim. yağ geleli 5 gün oluyor, 3 gün önce komşumuz var ona moraccon arganis oil diye fastan bir yağ gelmiş saf, benim yağla karşılaştırdık birbirine çok benziyordu, saf olduğuna gerçekten inandım. linkini veriyorum ilgilenen varsa baksın.

http://www.doakozmetik.com/default.asp?git=9&urun=48

Okunma: 17066 - Yorum: 4 - Amp