Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma - Delinetciler Forum

Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

1. Recover My Files
    Lisans: Shareware/Deneme
    Üretici:GetData

Veri kurtarma denilince akla hemen birkaç program gelmektedir. Bunlardan bazilari Recover My Files, Easy Recovery, Eimage Recovery.. gbi bir çok program sayilabilir. Bu programlar ile yanlislika silinen veya bilerek silinen verilerinizi arayip kurtarma imkaniniz bulunmakta olup, bazende bir format sonrasi format attiginiz diskte unuttugunuz verileri(ecel, word, resim,….) kurtarabilirsiniz. Flash disk veya hafiza kartlarinda silinen verileri yukarida bahsettigim programlari kullanarak ta kurtarabilirsiniz. Basimdan geçen bir olaydan sonra kullandigim tüm bilgisayarlara mutlaka bir veri kurtarma yazilimi yüklüyorum. Bir arkadasin bilgisayarina format atmistim. Bilgisayar donanimi çok eski olmasi nedeniyle sürücülerini internette bulamadigimdan yedeklemistim. Malesef format atmadan önce almayi unutmusum. Neyse format bitti sürücüleri yükleyeyim dedim a ortada yok. Zaten internette bulamamistim. Hemen bu yazilimlardan birini kullanarak taradim. Bir kaç dakika sonra buldu ve sürücüleri(ses ve eternet karti sürücüsü) yükledim.Örnegin ; Recover My Files Programina baktigimizda

519 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

K harfi ile temsil edilen (veya sizde farkli bir harf olabilir) flashdiskten silinen verileri bu yazilimla da kurtarabiliriz.

Pen Drive Data Doctor Recovery programi ise sadece flashdisk ve hafiza kartlarindan veri kurtarmak için tasarlanmis olup silinen verilerinizi bu yazilimla kurtarabilirsiniz. Programi kurduktan sonra asagidaki arayüzle karsilasiriz.

Arama seçeneklerinde Standart ve Gelismis olmak üzere iki seçenek bulunmaktadir. Gelismis arama standart aramaya göre biraz daha detayli aramalari içerir. Programin arayüzünde görünen Disk1 ile gösterilen kismi seçip arama tipini de belirledikten sonra ileri yönlendirme okuyla ilerleriz.

520 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Kullanilmadan önce biçimlendirilmeyen bazi flashdisklerin dosya sistemi yazilim tarafindan taninmayabilir. Gelismis aramayi seçmeniz halinde dosya sistemi taninmazsa Unknown(bilinmeyen) uyarisini verir. Uyarinin yaninda bulunan asagi açilan ok tusuna bastiginizda flashdiskin dosya sistemini seçip taramaya devam edebilirsiniz. Örnek amaciyla bu durum asagidaki resimde gösterilmistir.

521 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Dosya sistemini belirledikten sonra ileri yönlendirme ok butonuyla ilerleriz. Bu asamada yazilim flashdiskte silinen verileri aramaya baslar. Arama süresi flashdiskin boyutuna göre degismektedir.

522 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Tarama tamamlandiktan sonra yazilim bulunan dosya sayisini gösterir. Ileri yönlendirme butonuna basarak bir sonraki asamada bulunan verileri kaydedebiliriz.

523 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Sol tarafta bulunan dosyalardan hangilerini kaydetmek istiyorsak seçip kaydetme butonu ile kaydedebiliriz. Eger dokümanlar veya klasörler içinde ne var diye merak ediyorsak dokümana sag tiklayip aç diyerek bir göz atip daha sonra kaydedebiliriz

524 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Bulunan Word belgesini açip bir bakalim.

525 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Bulunan verileri inceleyip hangilerini kaydetmek istediginizi sol tarafta bulunan onay kutularina onay isaretini birakarak kayit islemine geçebilirsiniz.

526 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Kaydetme yeri seçilip Ok butonuna basilarak kayit islemine baslanir. Kayit islemi yapilirken sag alt kösede bulunan Skip(Geç, atla) butonu ile kaydedilmek istenmeyen veriler atlanabilir.

527 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Eger kurtarilan dosyalara hemen bakma imkâniniz yoksa tarama sonuçlarini (save log) kaydederek daha sonra bakabilirsiniz. Yazilim .dnf uzantisinda sonuçlari kaydedip daha sonra siz (load log seçenegi ile) bu sonuçlari açarak inceleyebilirsiniz.

528 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Sonuçlara bakmak istediginizde load log seçenegini kullanarak sonuçlari görebilirsiniz.

529 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

Gelen pencereden dnf uzantili olarak kaydedilen tarama sonuçlarini seçip açtigimizda asagidaki gibi görünür. Burada istedigimiz verileri kaydedebiliriz.

530 - Usb ve Hafıza Kartlarında Silinen Verilerinizi Kurtarma

İNDİR

2. 2009-04-30#2
    tesekkurler
  3. 2009-07-08#3
    slm arkadaşlar benimde flaş diskimde bulunan dosyam boş gözüküyor silmediğime eminim 5 resim dosyası vardı şimdi bir tanesi boş gözüküyor tatilden dönünce resimlere 1 kere bakmıştım daha sonra klasör boş gözüktü şimdi ise içinde bir sürü başlıkları arapça gibi yazılı boş klasör gözüküyor ne yapmam gerek pc zaten biraz eski bu programı indirsem bir zarar olurmu ben resimleri bulabilirmiyim acaba ve bu program ücretlimi bilgi verirseniz çok sewinirim teşekkürler
  4. 2009-07-10#4
    neden benim soruma kimse cevap vermiyorrrrr lütfen cvp bekliyorum
  5. 2009-07-11#5
    Aynı sorun benimde başıma geldi bir bilgisayarda flash diskimdeki dosyalar görünürken evdekinde boş görünüyordu sorun şu virüs bulaşmıştı. Dosyanızdaki resimler jpg formatındadır hangi bilgisayarda olursa olsun şayet siz o dosyayı yanlışlıkla silmediyseniz görünür bunun dışındaki görünmemesinin sebebi bana göre virüs bulaşması olabilir. Bu program işe yararmı demişsin kullanmadan bilmenin imkanı yok ben kullanmadım bu yüzdende dosyalarınızı geri getirir diyemiyorum.
  6. 2009-07-12#6
    arwen çok teşekkür ederim cevabın için başka bir pc de deneyeceğim inş işe yarar sizinlede paylaşırım saygılar
  7. 2009-07-14#7
    slmlarrrrrrr ben diğer pc lerdede denedim klasör yine karmakarışık görünüyo yalnız flash diske winamp_cache_0001 XML BELGESİ GELDİ ve değiştirme tarihi tatilden döndüğümüz günden sonraki tarih yazıyor 475 bayt olarak gözüküyor bu ne demek bir fikriniz varmı ???????
  8. 2009-07-14#8
    bazı arkadaşlar koyulan şifrenin yanlış olduğunu yazmışlar şifre yanlış değildir şuanda bizzat denedim lütfen daha dikkatli olalım ve konuşma tarzımıza dikkat edelim
  9. 2009-07-22#9
    Biyerde bir hatalar var arkadaşlar programı kurdum ancak burada anlatılan resimler çıkmadı.. İlk resim çıktı tamam seçtik usb belleğimizi ama sonraki çıkan resim ile burda anlatılan resim farklı. Burda 2. resimden itibaren Datadactonrecovery - Pen Drive yazıyor ama indirdiğimiz program Recovery my files.. Yani iki programı karıştırarak anlatmışlar sanıyorum. O kadar program indirdim hiçbirisi işe yaramıyor. Sadece isimini buluyorlar ama geri getirmiyor bu programlar. Ne yapayım öyle programı tamamını geri getiren bir program yok anlaşılan hepsi hikaye bu başlıkların
  10. 2009-08-13#10
    çook teşekkürlerr...
  11. 2009-12-19#11
    tşkler saolsın
  12. 2011-02-12#12
    Öncelikle program için teşekkürler... Gerçekten güzel bir program kullanımı kolay fakat şöyle bir sorun var bulunan dosyaları kaydetmek istediğimde lisansı satın almam gereken sayfa açılıyor kaydetme yapamıyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum...Sevgiler...
  13. 2011-02-12#13
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Öncelikle program için teşekkürler... Gerçekten güzel bir program kullanımı kolay fakat şöyle bir sorun var bulunan dosyaları kaydetmek istediğimde lisansı satın almam gereken sayfa açılıyor kaydetme yapamıyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum...Sevgiler...
    Programın demo olduğu yazıyor bu tarz programların hemen hepsi paralı bir sefere mahsus kurtarma işlemi yapıp lisans isteyenlerde var bu programı denemedim.

14. 2011-02-17#14
    Program çalışıyor ama arkadaşın da dediği gibi aktivasyon kodu istiyor. Demo diye de aktivasyon kodu olmadan çalışmıyor. Çalıştıran varsa yolunu gösterebilir mi acaba biz de kullanalım?
  15. 2012-04-20#15
    Alıntı:
    tiramisu Nickli Üyeden Alıntı
    slm arkadaşlar benimde flaş diskimde bulunan dosyam boş gözüküyor silmediğime eminim 5 resim dosyası vardı şimdi bir tanesi boş gözüküyor tatilden dönünce resimlere 1 kere bakmıştım daha sonra klasör boş gözüktü şimdi ise içinde bir sürü başlıkları arapça gibi yazılı boş klasör gözüküyor ne yapmam gerek pc zaten biraz eski bu programı indirsem bir zarar olurmu ben resimleri bulabilirmiyim acaba ve bu program ücretlimi bilgi verirseniz çok sewinirim teşekkürler
    antivirüsün karantinaya almıştır; antivirüs olmayan bir pc ye takınca gözükür

16. 2012-08-21#16
    ne yaptıysam olmuyor resim dosyalarını exe dosyası olarak açıyor
  17. 2012-09-04#17
    bütün dosyalarım gözüktü program sayesinde ama kaydetmek için lisence key istiyor bahsi geçen bu şifreyi bilen biri var mı? illa ki satın almak zorunda mıyız bu programı? yardımcı olursanız sevinirim.
  18. 2012-09-04#18
    Alıntı:
    merve k Nickli Üyeden Alıntı
    bütün dosyalarım gözüktü program sayesinde ama kaydetmek için lisence key istiyor bahsi geçen bu şifreyi bilen biri var mı? illa ki satın almak zorunda mıyız bu programı? yardımcı olursanız sevinirim.

Lisans konusunda yardımcı olamayız. Lisansı almanız gerekiyor.

19. 2013-03-21#19
    Dosyalarınızı silmediğiniz halde gözükmüyorsa 1. bilgisayaraınızda yüklü olan winrar programını çalışltırın. 2. Sürücü listesinden flash belleğinizi bulupseçin 3. Dosyalarınız büyük ihtimalle gözükecektir. Buradan dosyayı masaüstünüze sürükleyerek çıkarabilirsiniz.
  Okunma: 72100 - Yorum: 18 - Amp