Tavşanlar Hakkında Bilgi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Tavşanlar Hakkında Bilgi

 1. sponsorlu bağlantılar
  Tavşanlar Hakkında Bilgi

  Tavşan
  , tavşangiller (Leporidae) familyasını oluşturan memeli türlerin ortak adı. Doğurarak çoğalırlar. Yavru bakımları çok azdır. 7 gün baktıktan sonra yavru tavşanı bırakır.

  Tavşangiller familyası yaklaşık elli türü içine alır. Kuyrukları uzun kıllarla örtülüdür. Kulaklar ve arka bacaklar uzamıştır. Bir kısmı toprak altında oyuklarda yaşar. Familya üyelerine tavşan veya ada tavşanı adı verilir. Tavşangiller, Ochotonidae familyasını oluşturan pikalardan tüylü küçük kuyrukları, uzun kulakları ve arka ayakları ile ayrılır.

  Lepus harici cinslerin tüm üyeleri genel olarak ada tavşanı olarak adlandırılır. Ada tavşanları başka hayvanların yuvalarında veya kendi kazdıkları yuvalarda barınırken, tavşanlar uzun ot ve çalıklarda yaşar.Tavşanlar arasında en çarpıcı özelliklere sahip olan beyaz tüylü sera tavşanı 21. yüzyıla damgasını vurmuştur.

  Tavşan yakalanması kolay bir hayvandır. Hızlı koşmasına rağmen zayıf noktası vardır. Gözüne kuvvetli bir ışık tutulduğunda tavşan yerinden oynayamaz. Bu yüzden avcılar silah kullanmak yerine daha insancıl yöntemleri kullanmaya başlamışlardır.

  Ayrıca, bazı türlerin kulakları oldukça iyi duymaktadır. Her türlü sese şaşkınlıkla tepki vermektedirler. Bu yüzden kendi türünden ya da başka canlıların yaklaşması durumunda yabanî tavşanlar irkilirler.

  Okyanusya hariç tüm dünyada yerlidir. Okyanusya'ya gelişleri yerli memeliler için büyük bir tehdit oluşturur.
  205 - Tavşanlar Hakkında Bilgi

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2012-08-28 #2
  benim çiko adında bir tavşanım var onu sıksık bahçemize gezdiriyorum bizim evin bitişiğinde bir sebze bahçesi var sürekli oraya kaçık birşeyler yiyo ama bugun buyuk tuvaleti suluydu acaba ishal mi olduu
 3. 2012-10-22 #3
  tavşanınız 2 aylıktan küçükse ishal olmuş olabilir pelet yem ve kuru ot verin birazda ekmek
 4. 2017-09-15 #4
  Benim tavşanlarım hiç üremiyor eskiden çok besliyordum ama şimdi 4 tane tavşanım var 3 tanesi dişi 1TANESİ ERKEK benim dişi tavşanlarım 2 3 yaşında acaba bir bilgisi olan varsa bana cevap verebilirmi
  Okunma: 44897 - Yorum: 3 - Amp