Gölgesizler (Afişi, Fragmanı, Konusu, Oyuncuları) - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Gölgesizler (Afişi, Fragmanı, Konusu, Oyuncuları)

 1. sponsorlu bağlantılar
  Yönetmen: Ümit Ünal
  Oyuncular: Selçuk Yöntem, Taner Birsel, Ertan Saban, Arsen Gürzap, Altan Erkekli, Aydemir Akbaş
  Senaryo: Ümit Ünal
  Görüntü Yönetmeni: Gökhan Atılmış
  Müzik: Candan Erçetin
  Kurgu: Çiçek Kahraman
  Tür: Dram / Psikolojik
  Süre: 90 dk.
  Yapım: 2008, Türkiye
  Gösterim tarihi: 27 Şubat 2009

  177 - Gölgesizler (Afişi, Fragmanı, Konusu, Oyuncuları)

  Konu: Orada bir köy vardır uzakta O köy neresidir, Türkiye'nin neresindedir? Bilinmez. Yıllardan hangi yıldır, zamanlardan hangi zamandır? Bilinmez. Orada, zaman sonsuz bir baharda donmuş gibidir.

  O köy Muhtar'ın köyüdür. İstanbul'dan gelen Berber bu ücra köye yerleşir. Köyün eski berberi Cıngıl Nuri yıllar önce ortadan kaybolmuştur. Yeni Berber onun dükkanını kiralar, dükkanı işletmeye başlar.

  Köy, hayallerdeki masum köylerden değildir. Köyün yöneticisi, herşeyi, Muhtar, tuhaf kayıplarla uğraşıp durmaktadır. Köyün en güzel kızı, Güvercin, hiç bir iz bırakmadan kaybolmuştur. Muhtar ve tek silahlı adamı Bekçi, köydeki herkesi sorguya çekerler. Muhtar en çok Cennet'in Oğlu'ndan kuşkulanır. Bu şair ruhlu, hayalci delikanlıyı sorgu sırasında öldüresiye döver ve Cennet'in Oğlu'nun aklını kaçırmasına sebep olur. Muhtar ve Bekçi köye korku salar ama Güvercin'i bulma konusunda başarılı olamazlar. Cennet'in Oğlu, hiç kar yağmayan bu köyün sokaklarında "Kar neden yağar, kar?" diye sorarak dolaşmaya başlar

  Daha da tuhaf şeyler olur. Durduk yerde Cıngıl Nuri çıkıp geliverir mesela. O gelir ama bu kez yıllarca sabırla Nuri'nin yolunu bekleyen karısı kaybolur ortadan. Güvercin'in inatçı ve inançsız babasını, son çare olan büyünün gücüne ikna etmek için düzmece bir aşk büyüsü yapılır ama büyü ters teper ve masum bir gencin ölümüne sebep olur.
  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-06-07
  Okunma: 10744 - Yorum: 0 - Amp