sponsorlu bağlantılar
Telefonumda boş yer olmasına rağmen bluetooth ile gelen video ve müziklerde hafıza dolu uyarısı veriyor:
SX1,3230 ve 6260 v.b telefonların mesaj ayarlarında gelen mesajı hafıza katına kaydetmek gibi bi seçenek yok.O yüzden Msdrive e diye ufak bir program kurmak gerekiyor.Programı çalıştırınca kendi gerekli işlemi yapıp menüye dönüyor.Tekrar denerseniz hata verir.Oyüzden bi kere çalıştırınca programın çalıştığını görürsünüz.aynı şekilde telefon hafızasındaki mesajlara erişmek isterseniz hafıza kartını çıkartıp mesajlara girmeniz yeterli olacaktır.Sonra tekrar aynı işlemleri yaparak yine mesaj hafızanızı kart olarak seçebilirsiniz.

6230i telefonum var ve buradaki programları yükleyemiyorum:
S40 (6230,7250,6610 3200 vb) telefonlara program yüklenemez.Burda verilen programlar symbian işletim sistemi olan telefonlarla çalışmaktadır.6230 v.b telefonlara sadece java uyumlu uygulamalar ve oyunlar yüklenebilir.


Telefondan bilgisayara aktardığım videoları izleyemiyorum:
3gp uzantılı dosyaları izleyebilmek için bilgisayarda quicktime player veya nokia multimedia player yüklü olması gerekmektedir.

Telefondan Bilgisayara aktardığım sesleri dinleyemiyorum.
Aynı şekilde amr uzantılı dosyaları dinleyebilmek içinde bilgisayarınızda quicktime player veya nokia multimedia player yüklü olması gerekmektedir

Elimdeki videoları 3gp formatına nasıl dönüştürebilirim?
Bunun için en uygun program ImTOO MPEG Encoder programı.Elinizdeki dosyayı ImTOO MPEG Encoder ile açınca alt tarafta profile yazan yerden 3gp seçiyorsunuz sonra encode diyince video 3gp formatına çevrilmiş oluyor.

Telefonum avi dosyaları oynatmıyor:
Telefonunuzun avi dosyalarını oynatabilmesi için öncelikle smart movie programını telefonunuza yüklemeniz gerekiyor.Bu programı yükledikten sonra dosyaları tara diyerek telefonunuzda bulunan avi dosyalarını oynatabilirsiniz

Kendim telefon için avi dosyası nasıl hazırlarım:
SmartMovie Converter (Series 60) programını açınca video settings bölümünde sırası ile: landscape, codec: xvid (bitrate 224, 1 pass),
audio settings bölümünde enable ve force mono işaretli, frequency : 16.000
khz, bitrate 24 kbps
volume boost %370

ayrıca options / preferences'a girip oradaki tüm seçenekleri seçip, subtitle
font script'i de turkish yapın ve audio channel to use'da mix'de kalsın bu şekilde en uygun ve kaliteli olarak telefonunuza uygun avi yapabilirsiniz..

Rapid share ile dosya nasıl indirebilirim :
pek cep telefonu ile ilgili bir soru değil ama bölümde çoğu kişinin yapamadığı bir problem olduğu için yazma gereği duyuyorum.rapid share ile verilmiş olan linke tıklayınca sayfanın alt tarafına doğru free yazan bi yer göreceksiniz.free ye tıklayınca yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra link aktif hale gelecek ve linke tıklayınca dosya indirme işlemine başlayabileceksiniz.

Rar uzantılı dosyayı telefonuma gönderiyorum desteklenmeyen biçim diyor:
öncelikle bilgisayarınızda winrar programının olmasını öneririm.winrar ile dosyayı
açtığınızda içindeki .sis uzantılı veya .jar uzantılı dosyayı telefona yüklemeniz gerekmektedir.


6630,7610,6670,6600,3650,3660,7650 v.b bir telefonum var.Telefonuma radyo programı kurmak istiyorum
Bu telefonlarda donanımsal olarak radyo olmadığı için bunu programla yapmanız mümkün değildir.avec radio programıyla gprs üzerinden radyo dinliyebilirsiniz.

Pc Suite Cd'mi kaybettim,aldığım kutudan çıkmadı telefonumu nasıl tanıtacağım?

www.nokia.com.tr adresinden telefonunuz için pc suite programını çekebilirsiniz...


Telefon nasil hizlandirilir

islem kaydına girin , ayarlardan kayit gununu 1 gun olarak degistirin. Bu sadece arama kaydini 1 gun olarak ayarladigi 1gunden daha gec yapilan arama kaydini siliyor. yalniz bazi telefonlarda ufak tefek sorunlar cikartabilir. Boyle bir durumda tekrar ayari normale cevirebilirsiniz


N-Gage oyunlar nasil yuklenir ?

Bunun icin oncelikle blz uzantili dosyayi telefonumuza yolluyoruz. Bu dosyalari PC'deki zip yada rar dosyalari gibi dusunebiliriz. Bu durumda winrar yada winzip gerekicek. iste Blz installer programina ihtiyac var.Blzinstaller bu gorevi goruyor iste. blz installer programiyla blz dosyasini zip yada rar dosyasini acar gibi actiriyorsunuz. Bunun icin telefona yolladigimiz dosyayi fexplorer ile eger kullanilan hafiza telefonunsa c:system\mail (kartsa e:system\mail) klasörüne girip kopyaladiginiz dosyayi klasorlere yine yukardaki gibi gire cika buluyorsunuzdosyayi menuden edit ten "cut" diyorsunuz.Daha sonra kart hafizasina yani e: girip tekrar edit ten yapistir yani "paste" i seciyorsunuz. Daha sonra Blzinstallar programini calistiriyorsunuz ve orda oyunun blz halini goruyorsunuz. install dediginizde oyunu yukluyor ve kisayolu menuye cikiyor. iste bukadar

iki kart tek karta kopyalanirmi ?

Evet kopyalanabilir. Bunun icin suan iki yol izleniyor. Birincisi iki kartinizi veriyorsunuz onlar ortadan kesip birlestiriyor. Bu sayede her iki karti birden kullanabiliyorsun. Ancak telefon icin zararli olabilicek bi yontem. Ve kartlar fiziksel zarar gordugu icin calismama durumuda herzaman mumkun.
ikinci yontem verdiginiz iki karti kendilerinin size verecegi bi karta kopyalama seklinde oluyor. Bu durumda sizin iki kartinizi o karta kopyalayip size geri veriyorlar. Ve sizde isterseniz yine ayri ayri kartlarinizi kullaniyorsunuz yada menuden kopyalanmis karttaki 2veya 3 hattiniz arasinda gecis yapabiliyorsunuz. Bu genelde sorunsuz calismakla birlikte aycell' kopyalanmiyor. Cesitli kopyalaniyor iddialari olsada rastlayan gormedim

MMS yada GPRS ayarlarimi nasil yapabilirim ?

operatorunuzun musteri hizmetlerine telefon edin konturlu hatlar icin musteri hizmetleriyle sinirsiz konusma 1konturdur. onlara isteginizi ilettiginizde size ayarlari yollicaklardir.

yada asagidaki internet sitelerinden ayarlari bulup kendiniz yapabilirsiniz


Turkcell

Telsim

avea

sponsorlu bağlantılar