Bacak Kasılmasının Nedenleri - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Bacak Kasılmasının Nedenleri

 1. sponsorlu bağlantılar
  Name:	Bacak-Kasilmasi.jpg 
Views:	12973 
Size:	5,7 KB (Kilobyte) 
ID:	31214Gece boyunca bacak ağrıları kramplar kasılmalar tikler atmalar nedeniyle uyuyamıyor ve tam uykuya daldığınız anda yerinizden kalkıp bacaklarınızı rahatlatmak için bir tur atmak istiyorsanız RESTLESS LEG SYNDROME yani huzursuz bacak sendromuna yakalanmış olabilirsiniz.

  Diğer uyku problemleri gibi bu sorun da ileri yaşlarda daha sık görülüyor. Tam olarak sebebi bilinmeyen sendrom demir eksikliğine bağlı kansızlık, böbrek yetmezliği yada şeker hastalığının ilk belirtisi olarak ortaya çıkabiliyor.

  Özellikle iş stresinden boğulan ve akşamları alkol kullanan kişilerde sık görülüyor. Bu hastalığın yeni çıkan ilaçlarla kontrol altına alınabilecek bir uyku problemi olduğunu bilmelisiniz. Bacaklarınız size huzur vermiyorsa önce doktorunuza gözükerek genel bir kontrolden geçin. Bir sağlık sorununuz olup olmadığını araştırın. İlaç kullanmak istemiyorsanız uykunuzu düzenlemekle işe başlayın. Evinize ve yatak odanıza günün stresiyle girmeyin.

  Yatak odanızı sessiz serin ve sizi rahatsız edecek gürültülerin olmadığı bir ortam haline getirin. Televizyon ve diğer elektronik cihazları kapatın.

  Rahatlayın…..
  Akşam yemeklerini erken saatte ve hafif yiyin. Sinir sistemini destekleyecek b12 vitamini, demir, potasyum ve kalsiyumdan zengin bir beslenme programı edinin.

  Uyarıcı etkileriyle uykunuzu bölecek sigara kafein ve alkolden uzak durun.
  Yatmadan birkaç saat önce yürüyüş yapın.rahatlatıcı bir kitap veya meditasyonla uykuya hazırlanın.

  Bunlara rağmen bacaklarınız hala size rahatsızlık veriyorsa soğuk ve sıcak su tutun yada hafif bir masaj yapın.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2010-03-18 #2
  benım bacak kaslarım kısa nasıl uzatırım
 3. 2012-08-02 #3
  Çok Teşekkür Ederim
  Okunma: 67862 - Yorum: 2 - Amp