sponsorlu bağlantılar
"Yaz Akşamı" Duvarkağıdı Yapımı

1024 * 768 / 72 dpi ölçülerinde bir sayfa açın aşağıda şekilde gördüğünüz gibi Rectangle Tool ile bir dikdörtgen çizin.Layers penceresinden Blending Options > Gradient Overlay penceresini açın ve aşağıda gördüğünüz değişiklikleri yapın.

Çizdiğimiz dikdörtgenin altında kalan beyaz kısma da Bir dikdörtgen çizin ve Blending Options > Gradient Overlay penceresini açın ve aşağıda gördüğünüz değişiklikleri yapın.Yeni bir katman oluşturun. Foreground rengini beyaz background rengini siyah yapın.

Filter > Render > Clouds sekmesine tıklayın ve açılan pencereden aşağıdaki değişiklikleri yapın.Aynı katmanda şu sıralamayı uygulayın : Filter > Blur > Box Blur

CTRL + M tuşlarına basarak Curves penceresini açın ve aşağıdaki değişiklikleri yapın.

Layers penceresinde bulutların olduğu katman seçiliyken Blending Mode ayarını Screen yapın. Ve bu katmanı önceden çizdiğimiz iki dikdörtgen katmanının arasına alın.CTRL + L tuşlarına basın ve Levels penceresini açın. Aşağıdaki değişiklikleri yapın.

Polygonal Lasso Tool 37 - "Yaz Akşamı" DuvarKağıdı Yapımı ile aşağıda gördüğünüz gibi bir dağ çizin. Paint Bucket Tool ile içini siyaha boyayın..Brush Tool' u seçin ve aşağıda gördüğünüz gibi dağa çimenler ekleyin.ForeGround ve Background renklerini siyah yapın...
Şimdi aşağıda verdiğim resimleri MAgic Eraser Tool ile temizleyin.Herbir resmi aşağıda gördüğünüz gibi yerleştirin ve BlendingOptions > Color Overlay ayarlarını Siyah yapın..Şimdi yıldızları ekleyelim.. Pencil Tool ile aşağıdaki gibi yıldızlar yapabilirsiniz. Dilerseniz brushlarla veya shape lerle de görsellik katabilirsiniz..Ellipse Tool ile bir daire çizin ve içini #F9F2AC kodlu renge boyayın. Eraser Tool u seçin yuvarlak bir silgi seçin aşağıda gördüğünüz gibi silin..Şimdi Ay' ımıza efekt verelim..

Blending Options > Inner Shadow penceresini açın ve aşağıdaki değişiklikleri yapın.Şimdi dağ - ağaçlar - ay - çiftimiz ve çimenlerin bulunduğu katmanları CTRL tuşuna basarak seçin ve CTRL + E tuşuna basarak birleştirin.

Edit > Transform > From Vertical ile bu katmanı ters çevirin ve aşağıdaki gibi yerleştirin.Smudge Tool ile resmi bulandırın..Son olarak Fill ayarını % 25 yapınVe Çalışmamız bitti..
alıntı..


sponsorlu bağlantılar