Cha Cha Dansı - Cha Cha Dansı Nasıl Yapılır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Cha Cha Dansı - Cha Cha Dansı Nasıl Yapılır?

 1. sponsorlu bağlantılar
  Name:	cha-cha-dansi.jpg 
Views:	1484 
Size:	10,3 KB (Kilobyte) 
ID:	31158Cha cha cha, içinde hızlı hareketler barındıran canlı ve dinamik bir Latin Amerikan dansıdır. Mambo ve Rhumba'nın bir senaaai olan bu dans, diğer danslara göre yeni olmasına karşın basit ve sade yapısından dolayı kısa zamanda popülerlik kazanmıştır. Bir pozisyon dansı olmasından dolayı küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilir.

  Çiftlerin kapalı ve açık tutuşta veya mesafeli olarak gerçekleştirebileceği figürleri vardır. İhtiraslı tarihi, bu dansı yaparken yaşatılması gereken duyguların başında gelir. Cha cha cha'nın pistteki genel karakteri asalet veya ciddiyet taşımaktansa; neşeli, sevinçli, biraz da yaramaz, muzır bir parti atmosferi içerir.

  Tarihçe

  Cha Cha Cha'nın ilk olarak 1950'li yıllarda Mambo ve Rhumba'nın bir senaaai olarak Amerika'da ortaya çıktığı kabul edilir. Basit yapısı ve neşeli müziği sayesinde kolayca yayılmış, Uluslararası Latin Amerikan Dansları yarışmalarında diğer dansların yanında kendine yer bulmuştur. Bu dansın ismi günümüzde genellikle "Cha Cha" olarak kısaltılmaktadır.

  Cha Cha Cha müziği keskin,sert, neşeli bir yapıdadır. Ancak ezgileri bu duygular yanında özensizlik ve savrukluk da taşır. Müzikte vurgu ilk ölçüdedir. Ritimdeki keskin vuruşlara danstaki anî ve sert hareketler karşılık gelir.  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2012-07-30 #2
  Teşekkür ederim.
  Okunma: 6050 - Yorum: 1 - Amp