Zeytin Çekirdeğinin Yararları - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Zeytin Çekirdeğinin Yararları

1. sponsorlu bağlantılar
    Aşağıda okuyacağınız makale Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar temel alınarak hazırlanmıştır. Bu araştırmaların hepsinde zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla tespit edilmiştir.

Otorite olarak kabul edilen uzmanlar en gelişmiş şartlarda dahi bir ilaç yapsa bu ilacı insanlar üzerinde test etmeden, senelerce hatta birkaç nesil gözlemlemeden neticesi net olarak şudur diyebilmek imkânsızdır.

Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni duyulan bir şey olmasına rağmen eskilerin birçoğunun yaptığı bir uygulamadır. Yani olumlu etki ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir.

1985'li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin kişi değil belki yüz binlerce insan tarafından karşılaşılmıştır demek daha doğrudur:

Zeytin Çekirdeğinin Faydaları 
Zeytin Çekirdeği Yutmak

Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir.

Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini(kabızlık gibi) ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır.

Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp ta yukarıdaki benzeri rahatlamaları hissettiklerini söyleyen onlarca insan vardır.

Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5-6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin. Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, bu uygulamayı yapın.

Bizim elde ettiğimiz verilere göre aklımızın almayacağı kadar şifalı bir doğal uygulamadır. Yapmanın zarar değil fayda verdiğine inanıyor ve çevremize şiddetle tavsiye ediyoruz.

Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Hatta reklâmlar da bile mucize olarak lanse edilir.

Yemeklik zeytinyağı normal şartlar altında muhafaza edilirse bozulmadan yenilebilecek evsafta asırlarca kalabilen yegâne yağdır. Nitekim arkeolojik kazılarda 3 bin, 5 bin yıl önce olduğu tahmin edilen mezarların yanında bozulmamış evsafta zeytinyağı da bulunabilmektedir. Zeytinyağında +10 derecelerde donmayı temin eden de bu maddelerdir.Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz.

Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir. Bu maddelerin ne olduğunun bilinmesi belki de çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamanın da ipuçları olabilecektir.

Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Herhangi bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin burada ki konsantrasyonu %80 lere varan miktarlardadır. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu faydayı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.

En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir. Bu uygulamanın insan vücuduna faidelerinin ise:
    1-ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği;

2-bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği;
    3-Basur ve prostatı engellediği;

4-İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.Lütfen yediğimiz tüm zeytin çekirdeklerini atmayıp yutalım.

ÖNEMLİ NOT: Zeytin çekirdeklerinin öğütülmesine ihtiyaç yoktur.

sponsorlu bağlantılar

Konuyu Beğendin mi?
  2. 2011-03-12 #2
    hay siz çok yşayın emi beni güldürdünüz o arkadaş nerden bilecek sürekli tekrarlayanbir rahatsızlığı olsa zeytini değil taşı bile yutar.yaşamın değerinihastalar daha iyi biliyor bunun içinde heryol deneniyor
  3. 2011-03-20 #3
    arkadaşlar ister inanın ister inanmayın ben en az 20 sen hemoroit denen hastalığı çektim denemediğim ilaç kalmadı kendim araştırarak zeytin çekirdeğini sabah kahvaltıda yutuyorum bu uygulama 6 ay oldu allaha ananın kı ben faydasını gördüm mide yanması mide eşkimesi ve hemoroid diye bir şey kalmadı,ben 63 yaşındayım amacım isanlar acı çekmesin tatlı soğan kuru fasulye baharat çiğ köfte benzeri yiyecekleri yiyenler midenın ne derece rahatsız olduğunu bilirler tavsiye etiğim dostlardan dua ve teşekür aldım.rabim sizlerede şifa versin.
  4. 2011-04-02 #4
    arkadaşım zeytin çekirdegini mide öz suyu aspirinden daha rahat eritir zeytinin ve çekirdeginin faydaları tıp bende kanıtlanmıştır ayrıca zeytin çekirdegi kuranı kerimde ismi geçen 3 meyveden biri dir zeytin çekirdegin de dogal antibiyotik vardı innan mayana söylebir test tavsiye ederim 30 adet zeytinçekirdegi yut 3 gün boyunca dışkında ara bakalım ne çıkacak :
  5. 2011-04-12 #5
    bende yutuyorum yaklaşık 1 aydır basur acısını unuttum Allahıma şükürler olsun.midemdeki yanma hiç kalmadı desem yeri.
    sponsorlu bağlantılar
  6. 2011-04-18 #6
    kuranda tin suresi vardır. orada cenabı Allah vettini vezzeytuni demektedir.aklı ve inancı sağlam olan arkadaşlar bunun ne kadar faydalı olduğunu bilir. zeytin cekirdeğinin yutulduğu duyunca hiç terettütsüz bende yutmaya başladım.faydasını gördüm.yutarkende bu nimeti cenabı Allahın boşa yaratmayacağından emindim.sizde bu inançta olursanız sevinirim.hastalara acil şifalar.
  7. 2011-04-18 #7
    inanmayan zeytin çekirdeğini yutmaz bir senedir kullanıyorum haftada 1 veya2 defa nebasur nemide ağrısı kaldı
  8. 2011-04-20 #8
    56 yaşındayım 1985 den beri zeytin çekirdeği yutuyorum çay içemiyordum gastiritim geçmiyordu Allahıma hamdolsun hiç bir şeyim kalmdığı gibi çok fayda gören dostlarımda oldu isteyen inansın istemeyen inanmasın
  9. 2011-04-26 #9
    20 sene migdemde 3 yarayla yaşadım 1 aydır zeytin çegidegi yutuyorum yfni dogmuş gibiyim
  10. 2011-04-27 #10
    Ben, her sabah mide ilacı içiyordum. Zeytin çekirdeği yutmaya başladığımdan beri mide ilacını içmiyorum. Çok rahatlatıcı, kendinizi çok zinde hissediyorsunuz. Kabızlık sıkıntısı yok. Herkese tavsiye ediyorum. Kimyasal ilaçlardan iyidir.
    sponsorlu bağlantılar
  11. 2011-05-03 #11
    arkadaşlar 2 haftaya yakındır bende yutuyorum, inanılmaz bir gaz ve sancısı vardı inanın hiç kalmadı karnım gaz dan resmen şişti şimdi kuş gibiyim zayıflıyorum bu da ilginç
  12. 2011-06-01 #12
    Bende yutuyorum ve o gerizekalılar diyen arkadasa seslenıyorum mıdeden cekmedığın bellı barı susta ınsan sansınlar senı cok ıyı geldı ben 2-3 tane yutuyorum astım hastasıyım ve mıde sorunuyla bırlesınce cok kotu oluyodu sımdı nefesım bıle o kadar sıkısmıyo

herkeze tavsıye ederım

13. 2011-07-09 #13
    ABD'DEKI BIR TÜRK DR. DAN UYARI:

Ben anastezi doktoruyum ve bircok ameliyatta bulundum. Apandisit ve divertukul perforasyonlari barsakyirtilmalaridir ve olmeden ameliyata alinanabilen kisiler sansli olsalar da septisemiden yani vucudu saran feces te bulunan mikroplarin karin icine yayilmasi neticesi infeksiyondan olebilirler.

Boyle ameliyatlarda zeytin cekirdegi, karpuz cekirdegi,kabak v.s.cekidegi cok gordum.Odunsu bu cins fiber'ler nonsoluable ve ince barsak ve kalin barsakta ogutulme imkani olmadigi icin barsak sistemin yapisi dolayisiyla bazı kivrimlarda peristaltik hareketlerle ilerleyemez ya yuvalanip darlik yapar veya kuvvetli hareketlerle barsak cidarini delerek ilerler..
    Eger buyuk abdestininizi kontrol ederseniz bunların fecesle sarilip atildigini gordugunuzde kendinizi cok sansli sayabilirsiniz. Ayrica soylediginiz gibi mide asidinde hic erimez cunku yukarida soyledigim gibi UNSULUABLE (cozulemeyen) fiber dir. Bunun anlami vucuddan oldugu gibi atilan fiberdir. FIBER ise eritilmeyen ama fecesin barsakta hareketine ilerlemesine,ve sekillenmesine yarar.

Yediginiz kepekli ekmeklerin kepek kismi da vucudda eritilmez cunku Unsoluable'dir. Soluable yani vucuddan cozulen FIBER midede degil barsaklarda erir ve fecesi yapar. Bunlar icin Internette cok guzel ornekler var, arastirabilirsiniz.
    Ayrica cocuklariniza yedirmeden once basit bir deneme yapin. Mide asidi en 1,5 ile 4 arasidir. Kezzap ise mide asidinden daha kuvvetli.

Blogcu notu:
    İnternet ortamında maillerle yayılan zeytin çekirdeğinin yutulması ve faydaları bilgisi çok tehlıkeli ve yanlıştır..DİKKAT!

14. 2011-08-04 #14
    9 yaşındaki kızım bağırsaklarında flora eksikliği nedeni ile sürekli kabız...babası ile ben kahvaltıda bu haberi konuşurken bizi dinlemiş ve 6 tane yutmuş.bana bu sabah söyledi ve ilaçlarını almamış üstelik aldığı günden bugüne bu gün 3 gün gayet rahatmış..bugün tekrar yutarken görünce ben sordum..söylediklerindede hem şaşırdım hemde sonucundan dolayı çok mutlu oldum..:)
  15. 2011-10-11 #15
    bugün ilk çekirdegimi yuttum denemekten bişey çıkmaz. umarım fayda görüüm.şikayetim kronik aktif gastrit bagırsaklarda düzensiz çalışma kabızlık.kuranda bile zeytinin adı geçiyor.belkide gerçekten mucizedir ha ne dersiniz.
    sponsorlu bağlantılar
  16. 2011-10-11 #16
    Zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası yok, bilakis zararlı. Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir.

17. 2011-10-24 #17
    ben de kullandım.cok memnun kaldım.herkese tavsiye ederim.deneyin
  18. 2011-12-08 #18
    bende denedim çok memnun kaldım miğde ağrımda yanmasıda bitti tşk
  19. 2011-12-09 #19
    Bugün iki adet naturel zeytin çekirdeği yuttum. Sürekli kabızlık çeken biri olarak, inanın şu an öğlen ve çok uzun bir zamandan sonra tuvaletten sıkıntısız bir şekilde çıktım.Herkese sağlıklı günler dilerim.
  20. 2012-03-20 #20
    önemli olan bu zeytin cekirdeginden faydalanmaksa ve yutunca diri cikiyorsa neden bir cekicle ezip sonra kahve degirmeninde cekip toz halinde icmiyorsunuz anlamiyorum okudugum bütün kisiler doktor da dahil neden bunu yapalim demiyor anlamiyorum ezip ögütüp toz haline getirip kullanmak daha saglikli ve akilci bence öyle yapin 1 sene degil bir kac ayda faydasini görürüsünüz
    sponsorlu bağlantılar
  21. 2012-08-22 #21
    Vallahi inanılacak gibi değildi.bir dini sohbet sırasında bayan hoca cemaate söylemiş.ilk başta inanmadım.ama kur'an'da ayet var diye duyunca hemen bende on tane yuttum.daha ilk günden faydasını görmeye başladım.cenabı hak hiçbir şeyi sebepsiz yaratmamıştır.gastrit ve kanamam vardı hemen hemen geçmeye ve kaybolmaya başladı diyebilirim.ve her kese ısrarla tavsiy edebilirim.hepimiz insanız ve birbirimizin iyiliğini istemek en tabii görevimizdir.
  22. 2012-08-30 #22
    Sayın site yöneticisi, zeytin ve yağının faydalarının çok olduğu hepimizce malumdur. Ancak yazdıklarının bilimsel olduğunu iddia edenler lütfen yemek borusunu sindirim organının bir parçası imiş göstererek yutulan çekirdeğin, ağızdan mideye gidene dek 1 saniyeden az bir zamanda eridiğini iddia etmeleri malesef meselenin önemini dibe çekmekte ve akli ve bilmi olmayan bu söylemlerle konuyu avamlaştırmaktadırlar.
  23. 2012-09-06 #23
    Süleyman Hilmi Tunahan (Kuddise Sirruh(1888-1959) tavsiyesidir modern tıp bunu daha yeni keşfetmiş, biz yıllandan beri bunu uygularız vede çok memnunuz şiddetle tavsiye ederim
  24. 2012-10-02 #24
    Allah bütün hastalara şifa versin allah dermansız hiç bir şey vermemiştir zaten bütün ilaçlar doğadandır zeytin incir ve hurma bunları iyi araştırınız ben zeytinin faydalarını çok gördüm zeytin çekirdeği midenin o günlük ilacıdır devam ederseniz devamlı ilaç olur yan teysiri olmaz zate her şeyin azı karardır mesela yemeklerden sonra ve ya yemekle beraber 7 veya 9 ad yiyiniz öneririm çok değil 10 dakika içinde faydasını göreceksinz allah şifalar versn hurmayla oruç tutuyorum 5 senedir savurda 11 adet yiyorum şekeri kolesturolu ayarlıyor tok tutuyor aynı zamanda insan vucuduna gerekli bütün minareller hurmada mevcut herkese allah şifalar versin para istemez dua edin yeter
  25. 2012-11-24 #25
    yeşil zeytinin çekirdeği olurmu
    sponsorlu bağlantılar
  26. 2012-12-21 #26
    Süleyman hilmi tunahan hz .tavsiyesidir ben yıllardır çekirdeğini yutarım hatta ailecek yutarız ben çok memnunum herkezede tavsiye ediyoruz,hatta babamın arkadaşı bir hastalıktan yılardır müzdaripken babamın tavsiyesine uyup çekirdeği yutmaya başlıyor kısa bir süre sonra babama teşekkür için geldi
  27. 2013-01-07 #27
    Alıntı:
    Cedric Nickli Üyeden Alıntı
    Zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası yok, bilakis zararlı. Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir.
    Olabilir , parçalayabilir , ....bilir , ....bilir . Böyle bir şey yok arkadaş. Kanıt getir. Faydasını görenler sayfalar boyunca , gördüğü faydaları açıklamışlar. Zeytin çekirdeğini yutup ta bağırsağı parçalanan , midesi öğütemeyip te dışkısında zeytin çekirdeği gören varsa konuşsun. Uzaktan yorum yapma. Ben şimdiye kadar zeytin çekirdeği yutup ta fayda görmedim diyen hiç duymadım. Sen zararını gördüm diyen duydun mu?

28. 2013-01-13 #28
    aynı şekilde ben de katılıyorum 7yıldır spastikkolon denen bir kabızlık sorunu ve de aşırı mide yanması yaşıyordum.büyükannem ve dedem tavsiye ettiler ve sabahları 4 -5 tane siyah zeytin çekirdeği yutmaya başladımilk günden itibaren iki şikayetime de çare oldu.zararlı diyenler var ama ben kendim denedim ve faydasnı gördüm.
  29. 2013-02-06 #29
    ülser başlangıcı, gastrit ve reflü teşhisi konulmuştu...ilaçların bitimine müteakip günde 5-6 çekirdek yutmaya başladım...hatta 2 noktada ülseri olan arkadaşıma da tavsiye ettim o da rahatladığını söyledi...tavsiye ediyorum...tavsiyelerin ardında reklam aramayın...çekirdek işte...nerde bulursan yut...
  30. 2013-02-10 #30
    bir arkadaşımdan duydum ve hemen uyguladım her sabah 1 zeytin çekirdeği yutuyorum çok şükür hemoroit ve kabızlık derdinden kurtuldum herkeze tavsiye ediyorum kullanmadığım ilaç kalmamıştı şifayı zeytin çekirdeğinde buldum.
    sponsorlu bağlantılar
  31. 2013-02-26 #31
    Ben ancak çok sıkışırsam yalan söylerim.. Zeytin çekirdeğinden fayda buldum diyenlerin hepsi doğru söylüyor.. Ben buna şahidim.. Hayatımda yalancı şahitlik yapmış biri değilim..çünkü allahtan korkarım..hergün 7 zeytin çekirdeğiyle birlikte tüketin.. Allah herkese şifa versin..
  32. 2013-03-16 #32
    Zeytin, sağlık için son derece faydalı bir bitki. Peki çekirdeği? Son zamanlarda birçok kişi zeytin çekirdeğinin mide, bağırsak ve hemoroite iyi geldiğini düşünüyor. Bu kanaate internette dolaşan bir yazı sebep oldu. Kimliği belirsiz birinin 'zeytin çekirdeği yutuyorum, hemoroit ve mide sorunum kalmadı.

Siz de kahvaltıda çekirdekleri atmayın yutun' önerisi e-postalar arasında dolaşıyor. Hatta Kocaeli'nden bir tüccar zeytin çekirdeğini toz haline getirip aktarlarda satmaya başladı.

Herkesin dilinde olan bu mucizenin (!) gerçekten faydalı olup olmadığını uzmanlara sorduk. Tıbbi bitkiler uzmanı Prof. Dr. Kerim Alpınar da son günlerde konuyla ilgili onlarca soruya muhatap olmuş. Çok sayıda insanın zeytin çekirdeği yuttuğuna tanık olmuş. Alpınar, zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası olmadığını, bilakis zararlı olduğunu vurguluyor. e-postada yazdığı gibi çok sayıda zeytin çekirdeğinin yutulmasının bir felakete yol açabileceğini söyleyen Alpınar'a genel cerrah Cenap Şirin de hak veriyor. Bugüne kadar 14 bin hemoroit hastası tedavi eden Şirin bunu şöyle açıklıyor: "Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir." Şirin, hemoroit hastalarının doktora gitmekten utandıkları için duydukları her yöntemi denediklerini ve istismarların kurbanı olduklarını anlatıyor. Zaten bütün bu yöntemlere rağmen sonuç bulamadıkları için nihayetinde doktora gitmek zorunda kalıyorlar. İnsanlar sadece zeytin çekirdeği yutmak değil, nohut yutmak, kaplumbağa kanı içmek, ısırgan otu sürmek gibi farklı yöntemler de deniyorlarmış. Hastaların bu tür yöntemlerle sonuç alamadıklarını söyleyen Cenap Şirin'e göre, rahatsızlığı olan kişi mutlaka doktora tedavi olmalı. zaman.com.tr ALLAH AKIL FİKİR VERSİN MİDEDEKİ ASİTTE DAHİ ERİMEYEN BİŞEY NASIL FAYDA VEREBİLİR ?

33. 2013-04-24 #33
    Ben yesil zeytin cekirdegini denedim ve malesef erimemisler diskida hepside hic eksiksiz 48 saat sonra cikti sakin cocuklariniza yutturmayin apandiste kacabilir ve apandist patlamasi olabilir
  34. 2013-05-08 #34
    Alıntı:
    misafir Nickli Üyeden Alıntı
    abd'dekı bır türk dr. Dan uyarı:

Ben anastezi doktoruyum ve bircok ameliyatta bulundum. Apandisit ve divertukul perforasyonlari barsakyirtilmalaridir ve olmeden ameliyata alinanabilen kisiler sansli olsalar da septisemiden yani vucudu saran feces te bulunan mikroplarin karin icine yayilmasi neticesi infeksiyondan olebilirler.

Boyle ameliyatlarda zeytin cekirdegi, karpuz cekirdegi,kabak v.s.cekidegi cok gordum.odunsu bu cins fiber'ler nonsoluable ve ince barsak ve kalin barsakta ogutulme imkani olmadigi icin barsak sistemin yapisi dolayisiyla bazı kivrimlarda peristaltik hareketlerle ilerleyemez ya yuvalanip darlik yapar veya kuvvetli hareketlerle barsak cidarini delerek ilerler..
    Eger buyuk abdestininizi kontrol ederseniz bunların fecesle sarilip atildigini gordugunuzde kendinizi cok sansli sayabilirsiniz. Ayrica soylediginiz gibi mide asidinde hic erimez cunku yukarida soyledigim gibi unsuluable (cozulemeyen) fiber dir. Bunun anlami vucuddan oldugu gibi atilan fiberdir. Fıber ise eritilmeyen ama fecesin barsakta hareketine ilerlemesine,ve sekillenmesine yarar.

Yediginiz kepekli ekmeklerin kepek kismi da vucudda eritilmez cunku unsoluable'dir. Soluable yani vucuddan cozulen fıber midede degil barsaklarda erir ve fecesi yapar. Bunlar icin ınternette cok guzel ornekler var, arastirabilirsiniz.
    Ayrica cocuklariniza yedirmeden once basit bir deneme yapin. Mide asidi en 1,5 ile 4 arasidir. Kezzap ise mide asidinden daha kuvvetli.

Blogcu notu:
    Internet ortamında maillerle yayılan zeytin çekirdeğinin yutulması ve faydaları bilgisi çok tehlıkeli ve yanlıştır..dikkat!
    doktor bey isminizi de yazın bari öyle muğlak bırakmayın konuyu bu kadar faydalanmış insan var yorumlara bakıyorum kimse ismini yazmıyor

35. 2013-05-23 #35
    kiraz çekirdeğinide midenin öğüttüğünü sölüyolar ama şimdiye kadar çok kiraz çekirdeği yuttum heleki çocukluk dönemlerinde olduğu gibi ishallen birlikte dışarı attım ayrıca rahatsızda ediyor şimdi kiraz mevsimi gidin bazı köylere dere kenarlarına mutlaka bulacaksınız oralarda eritilmeden atılmış kiraz çekirdeklerini,ayrıca zeytin çekirdeğininde faydalı olduğunu okudum güya bişiler yapıyormuş bende neden olmasın dedim bugün 6adet yuttum zaten yutmaktada zorluk çektim zeytinlen beraber çiğneyip yutmak istedim olmadı çekirdek illa ağızdan dışarı çıkmak istermiş gibi bir hali vardı zorda olsa yuttum 6 adet çekirdeği ama akşama kadar midemde taş varmış gibi dolandı durdu şimdidende bir korku aldı erimediyse vede bağırsaklardan geçerken tahriş ederse diye daha önceleride apandisit için tehlikeli olduğunu duymuştum bakalım hayırlısı ama birilerine fayda sağladı diye herkesede fayda sağlıyacağınıda pek umutlanmamalıyız bünyeden bünyeye fark vardır.neyse bakalım yarın sabaha nalları dikmessek inşallah iyi oluruz...
    sponsorlu bağlantılar
  36. 2013-08-24 #36
    Alıntı:
    Misafir Nickli Üyeden Alıntı
    Ben yesil zeytin cekirdegini denedim ve malesef erimemisler diskida hepside hic eksiksiz 48 saat sonra cikti sakin cocuklariniza yutturmayin apandiste kacabilir ve apandist patlamasi olabilir
    Zeytinin etini yemeden yutarsan tabi görürsün wcde Allah sana akıl fikir versin.

37. 2013-09-01 #37
    arkadaşlar 53 yaşındayım , mide zeytin çekirdeğini eritmiyor , günlerce yuttum vede takip ettim hiçbiri erimedi ..............
  38. 2013-09-20 #38
    Arkadaslar çekirdeği yutmadan önce zeytinimde yiyecekmiyiz yoksa baskası Zeytini yiyecek biz çekirdeğini mı yutacağız .komsulardan zeytin çekirdeği toplasak olur mü :)
  Okunma: 155613 - Yorum: 37 - Amp