Türk Tarih Kurumu Neden Açılmıştır? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Türk Tarih Kurumu Neden Açılmıştır?

 1. Gazi M. Kemal Atatürk, tarih meselelerine çok önem verirdi.Kendi ifadesine göre, mektep sıralarındaki derslerinden itibarentarih okumasını sevmiş ve hayatının her devrinde muhtelif tarihkitapları ve meseleleri ile meşgul olmuştur.

  Türk Tarih Kurumu Neden Açılmıştır?

  1935 yılında "Türk Tarih Kurumu" adını alan cemiyet, bilhassaTürk medeniyet tarihini araştırmak ve yayınlamak vazifesiylemükellef olmuştur."Türk Tarih Kurumu" çalışmalarından, Atatürk'ün bilhassaistediği, yurdumuzun en eski medeniyetlerini meydana çıkarmak, busuretle bugünkü Türkiye halkının ve umumiyetle Türk kavminin,tarih boyunca birbirleriyle ilgisini tesis ederek, umumî Türk Tarihve Medeniyetini, yeni ilmi araştırmalara göre detaylı bir şekildeyazabilmektir.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
  Güncelleme : 2017-08-25
 2. 2010-10-21 #2
  ATATURK Turk tarih kurumunu dogru kaynaklara dayandırılmasına onem vermiştir.Turk tarihi ile ilgili bilimsel calısmalar yapabilmesi için Turk Tarih kurumu kurmustur.Mirasının bir bolumunu bagıslaması Ataturkun tarihe verdigi onemin gostergesidir.

Konu Etiketleri

atatürk türk tarih kurumunu neden kurdu, türk dil kurumu neden kurulmuştur, türk tarih kurumu neden kuruldu kısa özet, türk tarih kurumu nedir kısaca

  Okunma: 9728 - Yorum: 1 - Amp