Trambolin Hakkında Bilgi - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Trambolin Hakkında Bilgi

 1. sponsorlu bağlantılar
  Name:	Trambolin.jpg 
Views:	1187 
Size:	4,6 KB (Kilobyte) 
ID:	29674

  Kurulu bir yay düzeneği üzerinde zıplamaya yarayan kişilerin akrobatik hareketler yapabildiği düşmeye karşı yumuşak minderlerle kaplı bir çeşit eğlence aracıdır.üzerende renkli minderler ve ağ vardır etrafı düşmeye karşı ip ağlarla donatılmıştır. Otellerde, çay bahçelerinde ve spor tesislerinde stres atma aracı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca kendinizi geliştirerek yer çekimine meydan okuyabilirsiniz...

  Tüm gün vücudumuzun yükünü çeken bacaklarınız için yapacağınız egzersizlerin yanında en etkili yöntemlerden biri de trambolin ile zıplamaktır, trambolin ile 10 dakika yapacağınız zıplama hareketi bacak kaslarınızı açacak ve güçlendirecektir.

  Fiziksel olarak, hız, güç, denge ve farkındalığı güçlendirmesinin yanında temel faydası , kendine güven duygusu, disiplin ve detaylara dikkat edebilme gibi önemli zihinsel yetenekleri geliştirmesidir.

  Trambolin, her zıplamada, zıplamanın tepesinde yer çekimsiz ve yere inişte iki kat yerçekimli bir ortam yaratan eşsiz bir egzersiz aletidir. İki kat yer çekimi vücudun tüm kaslarını etkiler. Eklemleri ve eklem çevresindeki kas ve tendonları güçlendirir; rahatlama ve uykuya destek olur. Oksijen girişini hızlandırır, kalbi, akciğerleri, dolaşımı, iç organlar ve sindirimi destekler. Vücudun alkali rezervlerini attırarak doku yenilenmesini hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir.

  Uzun süreli beden egzersizlerine göre daha kısa sürede performansın ve farkındalığın artmasına yardımcı olur.

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2012-04-22 #2
  çok teşekkür ederim
  Okunma: 2721 - Yorum: 1 - Amp