Bir İnsana Kafir Denilebilir mi? - Delinetciler Forum

Bir İnsana Kafir Denilebilir mi?

1. yani sunu anlatmak istiyorum burda bir arkadasım bier cemaat üyesi ve kendi cemaati dısındaki herkesi -hasa-kafir olarak görüyor sizce b u doğru mu ve bı isi yaparken kuranı kullanıyor yorumlarınızı bekliyorum..
  2. 2007-08-07#2
    Kur'an-ı Kerim iş yaparken kullanılabilecek bir kitap değil O Allah'ın bize yol gösterici olarak gönterdiği bir kitap ki kaldıki birisi O nu kendi çıkarı amacı için kullanıyorsa bence büyük günah tabiki Kur'an-ı Kerimi okuyup anlayıp içeriğini uygulamamız gerek ve bir kişi başkasını kafir olarak görmesi yanlıştır kafir olarak gördüğü insanın duası belki kendisininkinden daha hayırlıdır kim bilebilirki bunu yanlız Allah bilir namaz kılıp oruç tutup ibadetlerini yerine getiren bir kimse elbetteki Allah'ın sevgili kuludur ama bütün ibadetlerini yerine getirip eliyle diliyle kalp kıran hak yiyen özellikle kul hakkı yiyen dedikodu yapan gıybet eden muhakkakki bu kimselerin ibadetlerini Allahü Teala kabul etmez çünkü o kullar arasında sevgiyi saygıyı doğruluğu dürüstlüğü müslümanlığı islamı selamı yayanları o güzel insanlardan o güzel ahlaklı insanlardan o sevgili kulundan sayar....
  3. 2007-08-07#3
    Bencede yaLnis..
    Kafir ne demek ? Allah'a inanmayan , inkar eden degiL mi..
    Sırf kendi cemaatinden oLmadigi icin bir insana kafir deniLir mi hayir yani
    arkadasin abartmis gitmis ..

4. 2007-09-15#4
    arkadasim cok gunah yaa kafir olmayan birine kafir demek
    arkadasini güzel bi dille uyarmayi denesen derim ben...

5. 2007-09-15#5
    kimse kimseyi yargılayamaz.. kimsenin kimseyide baglamazz allah(c.c) ve kul arasına girmek kimin haddine düşmüş..
  Okunma: 2355 - Yorum: 4 - Amp