Kullanılacak malzeme (4 kişi için):
Her biri 250 gram ağırlığında olan 4 keklik,
20 gram kuyruk yağı,
1 baş soğan,
2 diş sarmısak,
1 demet maydanoz,
1 çorba kaşığı un,
1 tutam merzengûş otu,
yeteri kadar tuz ve karabiber,
2 çorba kaşığı zeytinyağı.

Yapımı: Kekliklerin tüylerini yolup içlerini çıkarmalı. İnce tüylerini gidermek için tütsüledikten sonra bol akarsuda içlerini, dışlarını iyice yıkamalı. İyice süzdükten sonra bir güvece yerleştirmeli. Rendelenmiş soğanla kıyılmış sarımsağın bir dişini kekliklerin üzerlerine serpiştirmeli. İnce doğranmış maydanozun yarısını bir tutam merzengûş otuyla birlikte serpiştirmeli. Tuzunu, biberini serptikten sonra, kekliklerin üstüne zeytinyağı dökmeli ve keklikleri bu marinatta en azından beş saat dinlendirmeli. Geniş ve düz altlı bir alüminyum tencereye küçük parçalara doğranmış kuyruk yağını (kıyılmış olursa daha iyi olur), iki kaşık zeytinyağıyle birlikte koymalı, ikinci soğanı rendelemeli ve havanda dövülecek ikinci diş sarımsakla birlikte bu yağın İçine atmalı. Tahta bir kaşıkla karıştırarak soğanla sarmısağı pembeleşinceye kadar kavurmalı.
Soğanlar renk değiştirince keklikleri marinat suyundan süzerek çıkarmalı ve kabın içine atmalı. Vakit vakit çevirerek kekliklerin her yanını nar gibi kızartmalı. Marinat suyundan bir fincan kadarının içinde unu iyice eritmeli. Sonra bu bulamacı kızarmış kekliklerin salçasına dökmeli. Tenceredekileri birkaç defa karıştırdıktan sonra marinatı olduğu gibi kekliklerin üstüne dökmeli.
Keklikler iyice pişince bunları sıcak bir yerde tutulan bir servis tabağına boşaltmalı. Tencerede kalan salçayı ezerek birkaç dakika kaynattıktan sonra bunu ince delikli bir süzgeçten geçirmeli ve sıcak sıcak kekliklerin üstüne döküp lezzetli yemeği sıcak olarak servis yapmalı.