Gece Yemek Yemenin Zararları Nelerdir? - Delinetciler Portal
+ Hemen Yorum Yap

Gece Yemek Yemenin Zararları Nelerdir?

 1. sponsorlu bağlantılar
  Konunun uzmanları, gece yenilen abur-cuburun kilo aldırdığına dikkat çekerek, geceleri atıştırmanın ekstra kilolar olarak vücuda döneceği uyarısında bulunuyor. Her gece ekstra 300 kalori almanın yılda 13 kiloya mal olacağı belirtiliyor.

  Amerikan Beslenme Birliği uzmanları, pek çok insanın uyumadan önce acıkmasa da bir şeyler yeme alışkanlığına sahip olduğunu belirterek, bunun fazla kilolara davetiye çıkardığını belirtiyor.

  Bazı kilolu insanların en fazla kaloriyi, yatmadan önce TV karşısında çerez, çips, tatlı vs. yiyerek aldığına dikkat çeken uzmanlar, her akşam yemeğinden sonra ekstra 300 kalori almanın, yılda 13 kilo almaya yol açabileceğini söylüyor. "Bunun tersi de geçerli, yani akşamları abur cubur yemeyi keserek yılda 13 kilo verebilirsiniz" diyen beslenme uzmanları, yüksek kalorili yiyecekler yerine meyve yemeyi tavsiye ediyor.

  1. Öncelikle kalbin acıma duygusunu; vicdanı alıp götürür..
  Çünkü komşusu açken tok yatan biz den değildir hadisi şerifinin vermek istediği manayı tamamen alıp götürüyor...
  gece tok yatan bir insan dertleri unutur ve dertlilere uzanacak yüreği kalmaz ve aç yatanların halini düşünemez...

  2. hani hep deniyor ya çok kilo alıyorum...
  Evet gece yatmadan yenilen yemek insan bedeni uykuda pasif olduğu için sindirim sistemi yeteri kadar aktif çalışamaz..Bu yüzden Kilo almak için birebir..

  3. Kilo almaktan ziyade sağlık açısından çok kötü problemlere yol açar...Sindirim sisteminin düzgün çalışmasını etkileyeceği için fiziksel anlamda bir çok problem meydana gelir..Sağlıkta oluşan birçok neden ile günlük yaşamdada çok problem çekilmeye başlanır..

  Gece yeme alışkanlıkları sosyal yaşama etki eder.. yenmesi gereken yerde yememek; gereksiz yerde atıştırmalar yapmak ; yediklerine dikkat edememek..derken...
  Bu yüzden psikolojik bunalıma giren birçok arkadaşımız bile oldu..

  sponsorlu bağlantılar

   Konuyu Beğendin mi?
 2. 2012-12-02 #2
  Guzell paylasimm..
  Okunma: 11838 - Yorum: 1 - Amp